svatba

Užijte si kvalitní jídlo. Nejen na svatbě!

svatební catering, jídlo na svatbě, food truck, yes me s chutí, netradiční svatební jídlo, dobré jídlo,

Někdy je opravdu fuška najít dobré jídlo. Ve městě, na cestách a i na svatbu. Při focení letošní svatby v Nalžovicích jsem potkal Editu s Martinem, kteří zde měli svůj foodtruck. A jídlo? Na jedničku. Po super osobní zkušenosti jsem se za nimi stavil u nich v bistru v Jesenici u Prahy a udělali jsme spolu rozhovor. O jídle obecně i o svatebním cateringu.  

Může si vaše dobroty zákazník nechat přivézt až domů?

Ano i ne. Obecně platí, že malá bistra nenajdete na rozvážkových službách typu damejidlo a podobně. Má to svou logiku. Z jednoho prostého důvodu. A tím je cena. Pro malá food bistra je cenově nevýhodné využívat externí rozvoz. Nic by nám nezbylo. Takže je zapotřebí se podívat po lokální nabídce, jako je ta naše. Najednou zjistíte, že oni sami nabízí vlastní rozvoz. Takže zákazník o nic nepřijde. Chce se to jen dívat lokálně po trhu a vybrat si. 

svatební catering, jídlo na svatbě, food truck, yes me s chutí, netradiční svatební jídlo, dobré jídlo,Kromě bistra máte i svůj vlastní food truck. Tedy pojízdné autíčko, kde vaříte. Kde vás mohu potkat? 

Dnes v době covidu nikde. Ale do března jsme jezdili po celé Praze. Většinou na místa, kde je hodně kanceláří, kde jsme byli pravidelně na daném místě jeden den v týdnu. Lidé si na to zvykli a oblíbili si nás.  Jen pro příklad můžeme vyjmenovat lokace, jako je Riverside Business, Avenir Park, a Waltrovka. Jinak jsme samozřejmě k zastižení na spoustě food festivalech, které se konají po celé republice. Naše nejoblíbenější lokace je například Plzeň, Hradec králové a menší okresní města kolem Prahy. To jsme nyní museli přerušit a máme své bistro v Jesenici, kam za námi lidé jezdí. 

 

Jaký máte styl vaření a jaké vnímáte trendy?

Vaříme to co chceme jíst sami. Naše jídlo je kvalitní, chutné a z čerstvých surovin, jelikož ho sami jíme. To je ta nejlepší záruka kvality. Pracujeme hodně s čerstvými produkty, kde najdete velkou část zeleniny, bylinek. To je i dáno sezóností potravin a jejich dostupností. Lidé aktuálně hledají lehká jídla, obzvláště v létě. 

Kde berete suroviny?

Maso máme od vlastního řezníka, zeleninu od lokálních zemědělců, něco si pěstujeme i my sami. Pečivo máme od vybraného pekaře. Ideální by bylo dělat si vše sám, ale to logicky nelze. Není na to čas a kapacita, abys udělal vše a v potřebné kvalitě. A ještě z toho vařil. My se soustředíme na vaření s cílem udělat chuťově perfektní jídlo. 

 

Jak snadné je vybrat si dodavatele?  

Vůbec ne. Je zapotřebí hledat, zkoušet a testovat. A hlídat kvalitu v čase. Příkladem je pečivo. Zkoušeli jsme mnoho pekáren. Mnohdy nechtějí péct něco navíc, nechtějí dělat malé zakázky. Nebo mají dobré slané pečivo, ale sladké neumí. Ta co umí obě je třeba mnohdy lokálně daleko. Nakonec ale člověk najde co potřebuje.  

Vraťme se k vašemu foodtrucku. Je zde velká konkurence? 

Nenazvali bychom to konkurencí. Lidé co nabízejí foodtruck jsou taková “malá” komunita. Ta se spíše podporuje než by si konkurovala. Jsme spíše kamarádi. Je to dáno i tím, že každý foodtruck dělá něco svého , jiného, jiný styl. Tím je každý výjimečný. Málo z nich se pouští do cateringu a soustředí se na svoji hlavní práci. 

 

A co jídlo z foodtrucku?  

Nečekejte zde hotovky. Když je husa, tak tu u nás nenajdete, nebo rozhodně ne v klasické podobě. Když nás navštívíte na festivalu, najdete zde nějaké konkrétní téma, které je něčím navíc zpestřené. Vždy to má svoji chuť a jedná se o netradiční věci. Moderní pomazánky, se kterými si umíme vyhrát. Trhaná masa na různé způsoby a velmi dobře vyladěné polévky, to je to, co lidi baví.

svatební catering, jídlo na svatbě, food truck, yes me s chutí, netradiční svatební jídlo, dobré jídlo,

A co svatební foodtruck, jak jsem vás poznal například já? 

Svatební food catering nás velmi baví. Naši zákazníci se rekrutují ze známostí, ze svatebčanů, kteří nás už ochutnali naživo. Mít vlastní zkušenost s danou službou je totiž k nezaplacení. Ale je i mnoho nových zákazníků, které zaujmou pouze fotky na internetu a sami napíšou. Máme vlastní styl a ukazuje se že jsou s námi zákazníci spokojeni. To potvrzuje i fakt, že svatebčané nemají s námi hlad a 95% jídla se sní. 

 

Takže neuvaříte cokoli? 

Ne. Neděláme hotovky. Neděláme řízky, svíčkovou ani servírovaný typ stravování. Všechno je formou rautového stolu. Je to pestré, chuťově zábavné a moderní.

 

Viděl jsem, že pracujete s malými porcemi. Jak to vnímají snoubenci?

Ano. To je přesně to, co si viděl. Cílem mini porcí je možnost jíst po celý den. Nabízíme raut a malé porce, ze kterých si vybere každý. Prakticky se pohybujeme okolo 9- 12 jídel (včetně závěrečného grilování), takže lidé nečekají na jídlo, pak honem do sebe něco nahrnou a pak zase tak trochu strádají. Obzvlášť pokud jim nějaký typ jídla nevyhovuje. 

Často mají snoubenci strach, že hosté nebudou jíst netradiční jídlo. Obzvláště starší generace. Praxe ukazuje, že opak je pravdou. Starší lidé jsou nadšeni, že mají něco nového, netradičního a není to jedno jídlo, ze kterého se přejí.  

svatební catering, jídlo na svatbě, food truck, yes me s chutí, netradiční svatební jídlo, dobré jídlo,

Jak tedy dáváte svatební menu dohromady?  

Přijdou s nějakou představou a základním parametry, jako je rozpočet, počet hostů. Tu my zpracujeme do konkrétního menu, tak aby jednotlivé prvky do sebe zapadaly. Výsledkem je chuťově pestré jídlo, které není nuda. Jídlo servírujeme i podle toho jak ubývá, takže lidé nehladoví a jídlo je vždy čerstvé. Miniporce znamená i to, že lidé neochutnají a neodloží, ale danou porci sní. Jak jsem říkal, 95%  toho co naservírujeme se sní. Takže ve finále je poměr cena/výkon u nás super. A abych byl upřímný ve finále jsme levnější než klasický strojený luxusní catering. 

 

A co často zmiňované korkovné?

To u nás nemáme. Lidé si mohou přivézt vlastní nápoje. Případně je pro ně nakoupíme sami. A to za cenu z faktury obchodu. V případě zájmu jim můžeme nabídnout i vlastní sklenice za přiměřenou cenu. Takže se na této položce neobohacujeme. Pokud chtějí barmana, tak se dohodne cena za barmana, který pak drinky nejen servíruje, ale i míchá. Není totiž možné se Věnovat pití a vaření zároveň. 

svatební catering, jídlo na svatbě, food truck, yes me s chutí, netradiční svatební jídlo, dobré jídlo,Poodhalíte i cenu? 

Děláme cenu na míru každému, takže je těžké určit cenu. Ale obecně se nedá jít do extra cen. Průměr je okolo 1 200 Kč za osobu. Když to vezmu příkladem, tak svatba se 100 svatebčany pro nás představuje 3 dny práce. Příprava, úprava surovin atd. Když to nakonec sečtu, tak jsou snoubenci i cenou mile překvapeni. Jak jsem zmiňoval, jsme velmi často výrazně levnější než běžný catering. Ale opravdu záleží na požadavcích snoubenců.

 

Díky za rozhovor a těším se na další společnou akci. 

 

Důležité info:

 

Kde najdete bistro: Budějovická 103, 252 42 Jesenice, Česko

 

FB bistra: https://www.facebook.com/streetfoodbistrojesenice

FB foodtruck: https://www.facebook.com/yesmeschuti

IG bistra: https://www.instagram.com/streetfoodbistrojesenic/

IG foodtruck:   https://www.instagram.com/yesmeschuti