svatba

Svatební fotograf 2019. Deset tipů, jak si správně vybrat

svatební fotograf 201í, termíny volné, nejlepší, doporučte fotografa, svatba, krenek michal, svatební, praha , celá čr, kvalitní,

Svatební sezóna roku 2018 ještě ani neskončila a už se rozbíhá kolečko na rok 2019. První objednávky jsou již domluveny a tak pokud plánujete svatbu v roce 2019, neváhejte s kontaktováním vašeho (vašich) vybraných svatebních fotografů. Stejně jako letos, v roce 2019 nafotím několik svateb, na kterých se pokusím nechat maximum a posadit sebe i ostatní na židli (rozuměj na zadek). Termínů je dost, ale rozhodně nechci fotit každý víkend svatbu a dělat rutiní snímky. Spíše naopak.

svatba, fotograf, svatební, krenek, chotěboř, svatba na louce, pod stromy, dokonalá svatba, 2018, havlíčkův brod, na vysočině, pod širým nebem

Měl jsem letos i pár dotazů, jak si vybrat toho správného svatebního fotografa. A zde je pár rad a tipů, jak bych postupoval i já. 

Rady jak si vybrat svatebnho fotografa:

  1. Vyberte si toho, jehož fotky se vám opravdu líbí (on nebude pro vás fotit jinak, než fotí běžně)
  2. Podívejte se na jejich reference od novomaželů a hostů (na požadání vám dá kontakt a můžete se jich i sami optat na referenci) U mě pod kontaktem
  3. Podívejte se se na snímky z celé svatby. Nejen z párového focení (mnohdy je to zinscenované focení a fotit potom reálně je jiná písnička.)
  4. Vyberte si klidně 2-3 fotografy. Nemusejí mít v daný termín volno. (obzvlášť v termínech jako 9.9.2019 nebo 1.9.2019 atd.)
  5. Zkontrolujte jejich dostupnost na daný termín svatby.
  6. Setkejte se s nimi osobně pro další detaily nebo i ukázky focení. Musíte si sednout i lidsky. (řekněte jim klidně, že vybíráte z více fotografů)
  7. Když nemůžete na osobní setkání, zavolejte si aspoň
  8. Porovnejte si vše potřebné. Fotky, cenu, přístup, další služby kolem, reference. Z toho vám vypadně nejlepší cena za výkon. Někdy se vyplatí připlatit.
  9. Jakmile jste rozhodnuti potvrďte si termín a zamluvte si jej v předstihu.

Desatero to není, ale třeba na něco ještě přijdeme. Důležité je, abyste byli spokojeni se službami fotografa. On pak budete taky.

Možná, možná,……pravidlo a tip číslo

10. Nebudťe ukvapení. Pokud oslovíte fotografy, počkejte až vám odpoví a porovnejte si je. Nečekejte, že zareagují za 5 minut.

 

Pokud pořád hledáte, pokud se vám mé fotky líbí. Tak mi napište a rád se s vámi potkám u kafe osobně. PS: piju jen čaj:)

svatba, fotograf, svatební, krenek, chotěboř, svatba na louce, pod stromy, dokonalá svatba, 2018, havlíčkův brod, na vysočině, pod širým nebem, rocková svatba, stodola

svatba v lese, seč, chrudim, jachtklub, krenek, nevěsta, fotky, ženich, svatba v kostele, krenek,wedding, czech, 2018

nevěsta, svatba v lese, ve stodole, sedlčany, svatební fotograf, krenek, nejlepší, svatba v přírodě, láska, dokonalá svatba, nejlepší svatba, 2018, Hochzeit, Lichtbildner, Photograph, venkov, party