HP, svatba

Svatba v lese

křenek michal svatba v český ráj, v lese na paloučku

Svatební fotografie se neustále vyvíjí a posouvá. Člověk hledá nové možnosti fotografování, nové výzvy a nové příběhy. Klasická svatba a její pojetí se dnes postupně mění a díky inspiraci ze zahraničí a dnes i ČR jsem svědkem krásných snímků z přírodního prostředí, jako je les či louka. Svatba totiž nemusí být nuda, jak říká jeden můj kolega. Jak se vlastně fotí svatba v lese? Co to znamená pro ženicha s nevěstou? Jak postupuje fotograf?

křenek michal svatba v český ráj, v lese na paloučku svatba v lese, křenek michal svatba v český ráj, v lese na paloučkukřenek michal svatba v český ráj, v lese na paloučku

Nic není náhoda

Stejně jako cokoli jiného, se i focení v lese musí naplánovat. Výběr lokace, prostředí se zdá z mého pohledu klíčové. Nejde prostě jen vtrhnout do lesa a myslet si že vzniknou krásné snímky. Čisté fotky vyžadují čisté prostředí. Nejčastěji se tak jedná o jehličnaté lesy, skály, paloučky, kde svatebčané vyniknou. Krásný výhled je vždy navíc bonus.

Co svatba v lese znamená pro novomanžele?

Není to vždy jednoduché. Ale jde to. Zkusím to však shrnout v pár bodech.

  • vyberte si čistý les
  • ideálně jehličnany
  • místo kde bude výhled na krajinu
  • místo, kam snadno dojdete
  • skalka není nikdy na škodu
  • hodí se i jezero i rybník

Co víc pro krásné fotky?

Důležitá je pohoda, kterou dokážu přenést do fotky. Čím dál více se mi potvrzuje, že krásné snímky se nemusí vyfotit v den obřadu. Lze vyrazit den před či druhý den, kdy bude ideální světlo, ideální podmínky, čas a skvělá nálada si focení užít. Tomu sem otevřen a sem ochoten udělat cenový ústupek, než fotit lidi v časové tísni. Svatbu si prostě musíte užít.

svatba v lese, křenek michal svatba v český ráj, v lese na paloučku

Svatbu v lese a na louce chci i v roce 2017!

Ano tento typ svatby chci i fotit nadále. Takže pokud to vnímáte stejně, pojdme společně do toho. Pro první pár, který se mnou dohodne svatbu v lese či na louce, tak získá i předsvatební párové focení zdarma. (stále volné i když už pár svateb mám – vysočino těš se)

Michal

křenek michal svatba v český ráj, v lese na paloučku

PS: Jak sem fotil v Českém ráji?

Tento rok sem fotil svatbu v Českém ráji a věřím, že se tam brzy vrátím. A to v případě svatby nebo párového (i předsvatebního) focení. Pro vybraní lokace sem vybral celý den. Objet místa, kde se dá fotit mnoho není. Něco najdete na Google. něco z referencí. Stejně si to však musíte projet sami. Někde je spadané listí. Někde neprořezaný les. Po celém dni sem si vybral několik lokací, kde se jen zastavím pro jednu konkrétní fotku (významný strom na louce, autobusová zastávka atd) až po lokaci, kde pořídím většinu fotek. Fotografie si nafotím bez páru, abych získal jasnou představu, kterou pak mohu předat i dál.

Galerie z Českého ráje