PRO FOTOGRAFY

Sportovní fotografie s fotoaparáty SONY

sony sportovní fotografie, inspirace , sportovní fotografie, sony alpha A9 II,

Foto: Francis  Bompard
Bezzrcadlovky Sony si neustále zíáskávají větší oblibu u různých fotografů, napříč kategoriemi. Není tajemství, že v oblasti svatební fotografie velmi dominuje a postupě se dostává do popředí i v oblastech, kde jste si značku Sony jen dokázali těžko představit vedle gigantů, jakým je Canon nebo Nikon. Bavím se především o oblasti wild-life fotografie a hlavně o oblast sportovní fotografie. Tedy oblast s maximálními nároky. Zde zatím bez vyjímky byly fotoaparáty Canon a Nikon. I to se mění, jak ukazuje video profesonálního fotografa Francise Bomparda, který značku Sony ukazuje na sportovní focením lyžařských závodů.

Neskrývám svůj zájem

Proč jsem to sem vlastně dal? Co mě hodně zajímá u všech novinek je možnost autofokusu. Jeho schopnost predikce, nastavení, rychlosti a spolehlivosti. Technologie bezzrcadlovek to posouvají výrazně dopředu. S možnostmi fotit na oko, kvalitně sledovat objekt se toto zdá možná jako správná volba do budoucna. Menší odpad, více podařených kreativných snímků.

Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet fotoaparáty Sony v praxi, ale snad se to brzy změní. Protože není nad osobní názor na techniku. Můžeme se o tom bavit, diskutovat, hádat se, ale je zapotřebí si udělat vlastní úsudek nad vlastním použitím v praxi. Tedy ne žádný ateliér nebo předem připravený workshop.

 

Na kolik to přijde? Odkazy pro aktuální ceny na Megapixel.cz

Sony A9 
Sony A9 II