HP, svatba

Nejlepší svatební fotografie roku 2022

nejlepší svatební fotografie, best od 2022, nejlepší svatební foto

Výběr svatebních fotografií 2022

Každoročně se dívám zpátky na svojí tvorbu svatební fotografie. Vždy jsem nadšen z aktuální svatební sezóny a mám pocit, že jsem se posunul dál. Někdy vyberu docela dost fotografií, obzvlášť  pokud si je dovolím vytisknout. Tentokrát se pokusím výběr redukovat a vybrat jen mé TOP

Kritéria výběru svatebních fotek

Obecně je výběr trochu odlišný od toho, co předává zákazníkovi. Obecně platí, že každá svatba je unikát a přináší jiné výzvy aby snoubenci dostali osobité snímky a ne fotky, které mohu cvakat jak na běžícím páse. A to mohou být maximálně líbivé. Takže se jedná o:

  • odlišnost mezi svatbami – originalita
  • zpracování fotky v PC (barvy, převod na černobílý snímek atd.)
  • porovnání s předchozími roky mé tvorby

Nejlepší svatební fotografie roku 2022 s komentářem

Ještě si dovolím udělat výběr bez pořadí. takže první fotka není nej, ale prostě jsem na ní při procházení narazil jako první.

  1. Svatba v Hoffmanově dvoře

svatební fotograf, praha východ, praha, vinoř, svatební fotograf 2022, 2023, křenek michal, hoffmanův dvůr, svatba, dejvice, svatba v kostele

Za mě povedený převod do BW. Foceno kousek za Prahou, kdy se ukázalo, že výběr lokace před svatbou je extrémně důležitý. Středová kompozice na kmenu na louce. Pár lidí si už všimlo rozmazaných teček. Zkušený fotograf jasně ukáže na nečistoty na snímači. I já bych na to poukázal. Proto jsem to zkontroloval a ty tečky jsou jen létající hmyz před objektivem. Co dělá snímek pro mě výjimečným je uvolnění novomanželů a vychutnání si okamžiku. Na odkaze naleznete podobný záběr jen s větším odstupem.

2. Svatba v Praze na Letné

Tentokrát barevný snímek ze svatby na Letné. Mám rad tento minimalismus. Se středovou kompozicí. Souměrnosti jsem tentokrát trochu pomohl s Photoshopu, jelikož na levé straně nejsou stromy. Takže aby bylo jasno, že postprodukce tady je.

3. Svatba v Praze na Letné

svatba letná, zámeček letná, svatba na letné, svatba v dešti, déšť na svatbě, česko německá svatba, svatba 2023, svatba v praze, svatební fotograf, praha 7, letná, křenek michal

Stejná svatba jako předchozí snímek. Celý den pršelo, ale úsměvy nezmizely. Tento snímek je pro mě důkazem, jak si nevěsta se ženichem celou svatbu užili. Jejich výrazy jsou pro mě důvodem zařazení do výběru.

4. Svatba u Prejzků u Berouna 

A zase zpátky k barvě. Foceno při experimentováním s druhým fotografem, kterému jsem chtěl ukázat, že dobré snímky pořídíte i kolem půlnoci. Tady postprodukce je zcela minimální, drobná práce se saturací, kontrastem. Jinak takto jsem tento snímek vytvořil přímo ve foťáku. (Pro fotografy: vícenásobná expozice). Pro dosažení barvy jsme použili led světla.

u prejzků, svatba, svatba v zahradě, na zahradě, svatba s dítětem, svatba, beroun, zdice, brdy, svatební fotograf

5. Svatba v Dědkově mlýně

Tak zase zpátky k černobílé fotce, která mě letos velmi bavila. Jsem hodně zaměřen na párové snímky, takže tento je pro mě něčím ve výběru výjimečným. Ne že bych takové fotky nedělal. Samozřejmě se nejedná o pózované focení, ale o momentku. Kdy jsem prostě měl kliku a seděl před nimi.

dědkův mlýn, svatba, střední čechy, svatební fotograf, svatba s dětmi, pohodová svatba, svatební inspirace, křenek, wedding photographer, prague and surrounding,

6. Svatba na zámečku Podčejk

Opět černobílý snímek. A to vznikne, když vám ženich řekne, že je vlastně pilot Boeingu 737. Tak se honem podíváte do mapy a po párovém focení ještě nastrkáte ženicha a nevěstu do auta a  zamíříte k letišti. Bohužel už zavřeno. A tak alespoň fotka s se sochou. Aby vše vyniklo, fotograf se válí po zemi.  Za mě přínos z pohledu flexibility a dosažení osobitého obsahu. Žádné focení na louce za barákem.

svatba, javorsky mlyn, severni cechy, nova paka, svatba 2022, krenek, svatební fotograf, letiště

Ten samý pár jen z pohledu minimalismu na tom samém letišti.V jednoduchosti je síla. Za mě fotka nepotřebuje další komentář.

svatba, javorsky mlyn, severni cechy, nova paka, svatba 2022, krenek, svatební fotograf,

8. Svatba v Hoffmanově dvoře

Zpátky do Hoffmanova dvora. Tentokrát portrét v odrazu kaluže. Netradiční pojetí opět v BW verzi.
svatební fotograf, praha východ, praha, vinoř, svatební fotograf 2022, 2023, křenek michal, hoffmanův dvůr, svatba, dejvice, svatba v kostele

 

9. Svatba na Kalvárii v Úštěku

Někdy je to celé o místě. Pokud pominu to, že se ti dva lidé mají rádi a září to z nich na míle (u nás kilometry) daleko. Kalvárie u Úštěka je moc hezké místo. České středohoří je však dokonalost sama sebe. Na této fotce novomanželé odchází vstříc novému životu a my máme možnost obdivovat tuto krásu krajiny. Za svitu sluníčka, na pozadí slejvák a dokonalé mraky. To je můj důvod k výběru.

svatba, Úštěk, ostrovní, kalvárie, Litoměřicko, malá svatba, svatba s rodinou, rodinná svatba, svatební fotograf, severní čechy, křenek

Ze stejné svatby. Jejich blízkost, něha prostě k nim patří. A přestože to byla jen kratičká, maličká svatba, dokázali jsme si to všichni užít.

svatba, Úštěk, ostrovní, kalvárie, Litoměřicko, malá svatba, svatba s rodinou, rodinná svatba, svatební fotograf, severní čechy, křenek

11. Svatba na statku Luníkov

A zase ta černobílá, která mě letos hodně oslovila. Zase platí, že čím jednodušší, tím lepší. malý mostek kousek od Slaného. A zde mám opět 2. Tentokrát je to hrátka se stínem a hozenou vlečkou.

svatba, statek luníkov, žižice, luníkov, svatební fotograf, nej svatba, inspirace, top svatby, pohoda, středočeský kraj,svatba, statek luníkov, žižice, luníkov, svatební fotograf, nej svatba, inspirace, top svatby, pohoda, středočeský kraj,

13. Česko americká svatba

Tady si dovolím hned 3 kousky. První je nevěsta v záplavě konfetů. Dokonce jsme nechal i v barvě. Další dvě jsou opět ČB. Jednu bych pojmenoval odcházení, kdy se do popředí dostává krajina Sedlčanska v celé své kráse. Druhá pro mě vyniká hraním sis popředím, co v daném místě je.  Tentokrát to byla květina. Samozřejmě utržená a dokomponována. Je však vidět jak jednoduchá věc mi dokáže změnit fotku a posunout i o kus dál.
svatební fotograf, sedlčansko, sedlčany. červený hrádek, krásná svatba, czech wedding, 2022,svatební fotograf, sedlčansko, sedlčany. červený hrádek, krásná svatba, czech wedding, 2022,svatební fotograf, sedlčansko, sedlčany. červený hrádek, krásná svatba, czech wedding, 2022,

16. Zámek Svinaře

Tento snímek pro mě představuje zase kopec radosti a štěstí. Bylo těžké poprat se s kontrastními podmínkami světla a stínu skrze okolní stromy. Průchod špalírem však byl tentokrát ke mě milosrdný.

svatba na zámku svinaře, zámek svinaře, fotograf Svinaře
Závěrem k výběru nej fotografií roku 2022

Vybrat fotografii do výběru je velmi složité a navíc velmi individuální. Když ukáži celý soubor fotek někomu jinému, určitě by vybral jiné top snímky. Tisíc lidí, tisíc chutí tak zde platí. Navíc se to mění i v samotném čase. Pokud se podívám na fotky na konci roku 2023 nebo dokonce 2024 byl by můj výběr pravděpodobně jiný. Ne zcela, ale jiný. Nicméně jsem rád, že každá svatba není jen o jednom či dvou snímcích, ale dokáži (zatím si to myslím) z každé svatby dostat mnoho krásných fotek, které jsou ojedinělé a unikátní. Pro mě i pro novomanžele.

Děkuji a pokud se vám fotky líbí, sdílejte tento post, na sociálních stránkách, na vašem blogu (při zachování kreditu).
Děkuji i všem novomanželům, že sem mohl být s nimi, stejně tak i fotografům, kteří se ke mě v roce 2022 přidali a něco okoukali a inspirovali mě k novým snímkům.
Michal

Related Posts